58 557 18 61

Pranie Dywanów

SUPER STANDARD Gdańsk
Obrońców Wybrzeża 12, 80-398 Gdańsk
Zadzwoń:
58 557 18 61
507 627 993
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 9:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00


Co przejdzie twój dywan? Etapy prania dywanów:

1. Dywan jest rozwijany, fotografowany, poddawany inspekcji pod względem rodzaju włókien, stopnia zabrudzenia, dobierana jest technika prania, czyszczenia. Odkurzanie dywanu .

2. Dywan wprowadzany jest do maszyny w której poddawany jest procesowi trzepania, wytrząsania oraz podniesieniu włosa w celu uwolnienia głęboko ukrytych, wbitych niezwiązanych nieczystości takich jak : piasek, włosy, sierść, resztki jedzenia, naskórek itp. W zależności od stopnia zabrudzenia oraz rodzaju włókien można płynnie regulować częstotliwość uderzeń i wibracji.

3. Dywan umieszczany jest w pralnicy w której znajduje się kilka tysięcy litrów roztworu, poddawany jest procesowi 40 minutowego prania w całkowitej kąpieli, dezynfekcji bakterii i roztoczy. Wirnik wprowadza wodę wraz z dywanem w ciągły ruch automatycznie zmieniając kierunek obrotów co 3 minuty. Proces ten jest praniem wstępnym oraz ostatecznie eliminuje niezwiązane nieczystości tj.: piasek, włosy, sierść itp.

4. ZASADNICZE PRANIE – najnowszy w Polsce automat szorująco piorący Operator dobiera odpowiedni program do każdego rodzaju dywanów, namaczany odpowiednimi srodkami i poddawany PROCESOWI DEZYNFEKCJI dywan wprowadzany jest do maszyny – automatu szorująco – piorącego w którym poddawany jest ostatniemu zasadniczemu procesowi automatycznego prania .
Dywan układany jest na pasie transmisyjnym z pełna regulacja prędkości przesuwu pasa w zależności od stopnia zabrudzenia dywanu .

Za pomocą wężyków umieszczonych przy każdej szczotce obrotowej dywan spryskiwany jest odpowiednim detergentem, w tym momencie zaczyna się proces szorowania przez kilkanaście szczotek. Szorowana jest runa jak i osnowa dywanu, szczotki tarczowe jak i walcowe posiadają regulacje docisku, prędkości, regulacje kierunku obrotów.

Wyszorowany i wyprany dywan przechodzi proces płukania ciśnieniowego, impregnacji oraz natryskiwany jest środkiem zapachowym. Pompa o mocy 200 bar wypłukuje resztki chemii oraz nieczystości. Na koniec wychodzi zrolowany wyprany dywan, który odbiera pracowni i przenosi go o wirowania.

5. Zrolowany wyprany dywan trafia do wirówko–suszarki w której przy prędkości 1400 obr/na minutę pozbawiony jest 95% wody .

6. Wyprany odwirowany dywan trafia do suszarni z cyrkulacją oraz regulacją temperatury powietrza. Do inspekcji .

7. Specjalistyczny automat ostatecznie odkurza, rozczesuje, podnosi i układa włosie - runo dywanu oraz pakuje dywan. Zaimpregnowany, czysty, zdezynfekowany, pachnący, suchy dywan jest gotowy do wydania lub odwozu.

Order Form

Your message was sent successfully!

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.

Name *
Address *
Phone Number *
E-mail *
Pick-Up Date
Pick Up Time
Delivery Date
Delivery Time
Preferred Laundry Detergent
Bleach Whites
Laundry Bag Needed?
Special Instructions