(58) 557 18 61

Pranie Dywanów

SUPER STANDARD GDAŃSK
Obrońców Wybrzeża 12 , Gdańsk
Zadzwoń:
(58) 557 18 61
507 627 993
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 9:00 - 18:00
Sob 10:00 - 14:00


SUPER STANDARD GDYNIA
ul. Ślaska 22/26
Zadzwoń:
(58) 622 39 99
507 627 993
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 10:00 - 18:00
Sob 10:00 - 15:00

Co przejdzie twój dywan? Etapy prania dywanów:

1. Dywan jest rozwijany, fotografowany, poddawany inspekcji pod względem rodzaju włókien, stopnia zabrudzenia dobierana jest technika prania, czyszczenia. Odkurzanie dywanu .

2. Dywan wprowadzany jest do maszyny w której poddawany jest procesowi trzepania, wytrząsania oraz podniesieniu włosa w celu uwolnienia głęboko ukrytych, wbitych niezwiązanych nieczystości takich jak : piasek, włosy, sierść, resztki jedzenia, naskórek itp. W zależności od stopnia zabrudzenia oraz rodzaju włókien można płynnie regulować częstotliwość uderzeń i wibracji.

3. dywan umieszczany jest w pralnicy w której znajduje się kilka tysięcy litrów roztworu, poddawany jest procesowi 40 minutowego prania w całkowitej kąpieli, dezynfekcji bakterii i roztoczy. Wirnik wprowadza wodę wraz z dywanem w ciągły ruch automatycznie zmieniając kierunek obrotów co 3 minuty. Proce ten jest praniem wstępnym oraz ostatecznie eliminuje niezwiązane nieczystości Tj ; piasek, włosy, sierść itp.

4. ZASADNICZE PRANIE – najnowszy w Polsce automat szorująco piorący Operator dobiera odpowiedni program do każdego rodzaju dywanów, namoczony odpowiednimi środkami dywan wprowadzany jest do maszyny – automatu szorująco – piorącego w którym poddawany jest ostatniemu zasadniczemu procesowi automatycznego prania .
Dywan układany jest na pasie transmisyjnym z pełna regulacja prędkości przesuwu pasa w zależności od stopnia zabrudzenia dywanu .

Za pomocą wężyków umieszczonych przy każdej szczotce obrotowej dywan spryskiwany jest odpowiednim detergentem, w tym momencie zaczyna się proces szorowania przez kilkanaście szczotek . Szorowane jest runa jak i osnowa dywanu szczotki tarczowe jak i walcowe posiadają regulacje docisku, prędkości, regulacje kierunku obrotów .

Wyszorowany i wyprany dywan przechodzi proces płukania ciśnieniowego, impregnacji oraz natryskiwany jest środkiem zapachowym. pompa o mocy 200 bar wypłukuje resztki chemii oraz nieczystości .na koniec wychodzi zrolowany wyprany dywan, który odbiera pracowni i przenosi go o wirowania.

5. Zrolowany wyprany dywan trafia do wirówko –suszarki w której przy prędkości 1400 obr/na minutę pozbawiony jest 95% wody .

6. Wyprany odwirowany dywan trafia do suszarni cyrkulacji oraz regulacji temperatury powietrza. Do inspekcji .

7. Czysty suchy zaimpregnowany dywan jest gotowy do wydania.

Order Form

Your message was sent successfully!

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.

Name *
Address *
Phone Number *
E-mail *
Pick-Up Date
Pick Up Time
Delivery Date
Delivery Time
Preferred Laundry Detergent
Bleach Whites
Laundry Bag Needed?
Special Instructions